کسب و کار اینترنتی یکی از راه های سرمایه گذاری و افزایش درآمد است که انواع گوناگونی دارد.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی برخلاف باور اکثر مردم بسیار راحت و آسان است و تنها چیزی که بساط این راحتی را فراهم می کند مشخص کردن هدف شما از راه اندازی آن است.

اغلب سوال هایی که با شنیدن راه اندازی کسب و کار آنلاین یا اینترنتی به ذهن افراد می رسد مواردی از این قبیل است:

کسب و کار اینترنتی چیست؟

با چه روش هایی از کسب و کار آنلاین می توان پول درآورد؟

آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به کدنویسی و مشاوره خاصی دارد؟

بدون سرمایه گذاری هم امکان داشتن یک کسب و کار آنلاین وجود دارد؟

پاسخ تمامی این سوال ها تنها در یک سوال خلاصه می شود، انواع کسب و کار اینترنتی چیست؟

پس در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید این کسب و کار را چگونه 100 درصد خودتان و بدون نیاز به کدنویسی و هزینه خاصی راه اندازی کنید.

انواع کسب و کار اینترنتی

به طور کلی انواع کسب و کار اینترنتی را به دو دسته ی زیر تقسیم می کنیم:

کسب و کار آنلاینی که خودتان و به کمک یک وب سایت در حوزه ی خاصی انجام می دهید.

کسب و کار آنلاینی که به صورت حضوری یا دورکاری با سایر سایت های متخصص و یا مرتبط انجام می دهید.

برای مورد اول باید بگوییم که اگر قصد راه اندازی وب سایتی برای خود دارید می توانید با هزینه ی بسیار ناچیزی سایتی را که مقدمات و پیش زمینه ی فعالیت آن را برای فروش و ارائه خدمات فراهم نموده اید و با استفاده از آموزش هایی که به صورت رایگان در سایت دیچی اکتیو وجود دارد راه اندازی کنید.

حتما بخوانید: مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای وب سایت شخصی شما تنها نیاز به یک دامنه، هاست، قالب و محتوایی بکر و برنامه ریزی شده طبق اصول الگوریتم های گوگل نیاز دارید که پس از راه اندازی و البته داشتن کمی صبر و انعطاف پذیری شاهد نتایجی بسیار شیرین و لذت و بخش کار خود خواهید بود.

برای مورد دوم باید بگوییم که  کسب و کار اینترنتی به دورکاری شامل انواع فریلنسینگ ( آزادکاری)، فروش تبلیغات، فروش محصولات دیگران ( سیستم همکاری در فروش)، ارائه مشاوره و برگزاری کارگاه می باشد.

 در این نوع کسب و کار بیشتر هدف درآمدزایی اینترنتی و دیده شدن توسط سایر اشخاص است تا یک کسب و کار اینترنتی.

کسب و کار آزاد کاری یا فریلنسینگ

در نوع آزادکاری در برخی از سایت های واسطه مانند پونیشا، انجام میدم و یا حتی اگر صاحب ایده ای هستید در برخی از سایت های مخصوص استارتاپ ها خودتان را معرفی می کنید تا دیگران به شما برای همکاری در پروژه های پینشهاد همکاری بدهند.

حتما بخوانید: برنامه بازاریابی یا مارکتینگ پلن چیست؟ 

به عبارت دیگر می توان گفت در این نوع کسب و کار شما پیمان کار و شخص دیگری که به شما پیشنهاد کاری میدهد کارفرمای شما می شود.

کسب و کار اینترنتی با فروش تبلیغات

در این مدل از کسب و کار آنلاین فروش و خدمات شما برپایه فروش تبلیغات است. بدین صورت که با تولید محتوای خوب، مخاطبان هدف را به سمت سایت، شبکه های اجتماعی و سایر کانال های ارتباطی خود در فضای مجازی می کشانید و با فروش برای خود درآمدزایی می کنید.

کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات دیگران

در کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات دیگران شما از سیستم همکاری در فروش استفاده می کنید. به این صورت که محصولات دیگران را در سایت و شبکه های اجتماعی خود تبلیغ میکنید و پس از فروش پورسانت خود را دریافت می کنید.

البته در این نوع فروش می توانید از برخی سایت هایی که در کنار سیستم همکاری در فروش برای کاربران خود پنل های فروشگاهی رایگان هم فراهم می کنید استفاده کنید.

کسب و کار اینترنتی با برگزاری کارگاه و ارائه مشاوره

این نوع کسب و کار را هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری می توان انجام داد. این نوع فعالیت را در هر زمینه ای می توان انجام داد و محدودیتی هم در نوع موضوع وجود ندارد.

شما در تمامی زمینه ها می توانید به اشخاصی که به موضوع انتخابی شما علاقه مند هستند مشاوره، آموزش و خدمات ارائه بدهید و این شیوه از کسب و کار آنلاین این روزها کاربردی تر شده است.