الگوریتم گوگل فیلترهایی است برای سایت ها تا با عبور از آنها در معرض دیده شدن کاربر قرار بگیرند.

برخی از این الگوریتم ها روی موضوع خاصی تمرکز دارند مانند الگوریتم سرچ محلی یا الگوریتم محتوا و برخی تمام سایت ها را تحت تاثیر قرار میدهند مانند الگوریم مدیک.

آپدیت الگوریتم مدیک medic گوگل در سال 2018

شروع به کار الگوریتم مدیک گوگل در 1 اوت آغاز شد و به نقل از منبع سایت moz ابتدا بر روی سایت هایی با موضوع سلامتی و تندرستی تاثیر خود را گذاشت.

الگوریتم مدیک medic گوگل در سال 2018

خود گوگل اعلام نموده است که این الگوریتم یک الگوریتم جهانی است که تمامی سایت ها را بدون در نظر گرفتن زبان و موقعیت مکانی تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه براین از این دسته از بروزرسانی ها که هسته ی اصلی را هدف قرار میدهد چندین بار در سال انجام خواهد شد.

در چند الگوریتم اخیر هدف اصلی این بود که آیا هدف اصلی شما کمک به کاربر است یا ایجاد سایت برای لینک بیلدینگ؟

حتما بخوانید: تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین

اما در این الگوریتم چه مواردی مهم هستند؟

موارد مهم در الگوریتم مدیک گوگل

موارد مهم در الگوریتم مدیک گوگل

از جمله مواردی که در این آپدیت جدید گوگل حائز اهمیت هستند :

  • میزان ایجاد اعتماد در کاربر است.
  • گواهینامه ssl که منجر به فعال شدن https سایت شود
  • مورد دیگر تمامی موارد مربوط به  نمایش سایت در موبایل است.

مورد آخر به این معنی که سایت را ابتدا در ورژن موبایل بررسی می کند و در صورت نامناسب بودن و عدم رضایت کاربر هنگامی که سایت شما را در موبایل تماشا می کنند رتبه ی کلی سایت شما تحت تاثیر قرار میگیرد.

موارد مهم در الگوریتم مدیک گوگل

بنابراین بهتر است برای ایجاد اعتماد در کاربر بر روی صفحه های مربوط به درباره ی ما و صفحه هایی که در فوتر سایت قرار می دهید از نظر سئوی محلی بیشتر زمان بگذارید.

قسمت https را در سایت خود فعال کنید.

حتما سایت خود را از نظر ریسپانسیو بودن استاندارد بررسی کنید. می توانید برای این کار از سایت responsivedesignchecker.com استفاده کنید.

در نهایت باید گفت که در هر الگوریتم، گوگل هیچ وقت به ما نمی گوید که تا چه میزان از صفحات سایت را تحت تاثیر قرار میدهد مانند الگوریتم های پاندا، پنگوئن و سایر الگوریتم ها.

پس تمامی موارد مربوط به بهینه سازی و سئوی سایت را به درستی انجام دهید تا در هر آپدیت الگوریتم گوگل کمتر دچار مشکل شوید و یا اصلا دچار مشکل نشوید.

منبع:  searchengineland