با تغییر روند سیستم فروش و بازاریابی اولین موردی که به ذهن هر صاحب کسب و کاری می رسد راه اندازی کسب وکار اینترنتی است.

برای چنین اقدامی شما نیاز به کسب اطلاعات و بررسی بیشتری درباره ی بازار هدف خود و مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید به همین خاطر احتمالا با جستجوی واژه هایی نظیر آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی، سایت کسب و کار اینترنتی، چگونه و چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ و مواردی از این دسته با وب سایت ها و مقاله های بسیاری رو به رو خواهید شد.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ما در این مقاله قصد داریم تا گام های اصلی راه اندازی یک کسب و کار الکترونیکی کوچک را به شما آموزش دهیم.

حتما بخوانید: انواع کسب و کار اینترنتی

مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید همان طور که ابتدای مقاله گفته شد هدف خود را مشخص کنید و تحت تاثیر تفکراتی از این نظیر که در بازار فعلی ایران راه اندازی یک کسب و کار آنلاین بهترین گزینه برای درآمدزایی است قرار نگیرید.

مرحله اول :این سخن که شما با راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود و هم چنین به کار گیری تکنیک های بازاریابی اینترنتی می توانید هم درامد بیشتری کسب کنید و هم بازار بزرگتری را در اختیار داشته باشید قابل قبول است اما زمانی که مسیر درستی را هم برای خود انتخاب کنید.

برای تشخیص بازار هدف، به توانایی های خود، به خدماتی که می توانید ارائه بدهید و هم چنین حوزه ی کاری خود بیشتر فکر کنید تا مسیر شفاف تری را برای خود مشخص کنید.

مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مرحله دوم: پس از مشخص کردن هدف و حوزه کاری خود شما باید رقبای خود را شناسایی کنید و انالیزی برروی وب سایت و شیوه ی کار انها انجام بدهید.

برای بررسی دقیق تر این قسمت از کار خود می توانید از طریق قسمت آنالیز وب سایت با دیجی اکتیو در ارتباط باشید تا دستاوردهای بهتری داشته باشید.

مرحله سوم: عمده ی کار شما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی در دو مرحله ی قبل انجام می شود پس از آن شما نیاز به یک وب سایت و استفاده از شیوه بازاریابی دیجیتال برای بهبود و رشد وضعیت خود دارید.

ابزارهای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برخی همچنان بر این تصور هستند که هنوز هم مانند زمانیکه اینترنت و فضای مجازی تازه وارد ایران شده بود برای داشتن کسب و کار اینترنتی خود باید دانش تخصصی از برنامه نویسی داشته باشند و هزینه های بسیاری هم برای طراحی سایت و تبلیغات آن انجام بدهند.

مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در حالیکه دیگر چنین تصورات و نگرانی هایی دیگر در بازار کار اینترنتی وجود ندارد. شما به راحتی و بدون دانش خاصی می توانید از صفر و حتی با دستان خالی فعالیت خود را آغاز کنید.

از مهم ترین ابزارهای راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن یک وب سایت است که با پنل های مدیریتی گوناگون سایت ساز و فروشگاه ساز می توانید وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را افتتاح کنید مانند وردپرس، جوملا، دروپال و سایر پنل ها که در آینده بیشتر به آن می پردازیم.

از دیگر ابزارهای مهم شبکه اجتماعی اینستاگرام و پیام رسان های مرتبط با کسب و کار شماست. برای استفاده از این ابزارها باید همه ی آنها را با هم و به صورت بهینه مدیریت کنید و پیش ببرید.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر تنها بر روی رسانه های اینستاگرام و پیام رسان متمرکز کنید هر لحظه آمادگی خداحافظی با کسب و کار خود را داشته باشید.

مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

به این دلیل که مواردی از قبیل هک شدن، فیلتر شدن و مواردی این چنینی تمامی زحمات شما را به باد می دهد. بنابراین اگر در این مسیر جدی هستید پس از هر نظر احتمالات را بررسی کنید و مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را قدم به قدم و با تامل بیشتری طی کنید.

بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار اینترنتی

پس از اینکه مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را دانستید و بستر موردنیاز خود را فراهم نمودید برای ادامه ی مسیر باید از طریق دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی برای کسب وکار خود وارد عمل شوید و با به کارگیری روش های آن مخاطبان موردنظر خود را به هدف تبدیل کنید.

حتما بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر به  قسمت آموزش دیجیتال مارکتینگ در دیجی اکتیو مراجعه کنید.

مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی