هدف از این مقاله پاسخ به یکی از مهم ترین و پرسابقه ترین سوالات در آموزش سئو و بهینه سازی سایت است.

استفاده از خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

این سوال از جمله مواردی است که شاید در دید کاربر تفاوتی با هم نداشته باشند اما گوگل میان این دو فرق می گذارد.

اینکه برای جداسازی نام عکس ها و فایل ها از خط تیره استفاده بشود یا آندرلاین (زیرخط) و اینکه برای جداسازی کلمات در url یا آدرس صفحات سایت از کدام یک استفاده کنیم مساله ای مهم است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو ؟

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

گوگل به صورت کامل واضح بیان نموده که خط تیره میان کلمات به معنی جداسازی و ایجاد فاصله میان آن هاست. زیر خط میان کلمات هم به معنی چسبیدن و اتصال آن کلمات به یکدیگر است.

اما این دیدگاه برای گوگل است و برای سایر موتورهای جستجو از جمله بینگ که متعلق به شرکت مایکروسافت است تفاوتی میان خط تیره با زیر خط فاصله میان کلمات قائل نیست.

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

تا قبل از سال 2011 برای جداسازی از زیر خط استفاده میشد اما مهندس ارشد نرم افزار گوگل، مت کاس درسال 2011 ویدئویی از خود منتشر نمود و اعلام کرد که برای ایجاد فاصله میان کلمات از خط فاصله استفاده کنید و از تغییر نام فایل های فعلی موجود در سایت خود جدا خودداری کنید.

البته این یکی از فاکتورهای بسیار جزئی گوگل در رتبه بندی سایت ها برای کلمات است که از خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو استفاده شود یا خیر؟

ولی رعایت نمودن آن برای صاحبان سایت ها این اطمینان خاطر را فراهم می کند که سایتشات حتی با جزئی ترین نکات از دید گوگل بهینه است.

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

در پایان باید این موارد را یادآوری کنیم  که اگر سایت خود را به تازگی راه اندازی نموده اید و یا قصد راه اندازی آن را دارید حتما از خط تیره میان کلمات فایل و حتی آدرس دامنه ی خود استفاده کنید.

اگر سایت خود را از مدت ها قبل ایجاد نموده اید اما محتوای چندانی وارد آن ننموده اید بهتر است در تمامی آدرس های آن از خط تیره استفاده کنید و سایرآدرس های قبلی را با کد 301 ریدایرکت کنید.

اگر هم سایت شما قدیمی با محتوای بسیار است پس به محتوا و فایل های قبلی خود دست نزنید و از این به بعد این نکته را در سایت خود رعایت کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله های زیر مراجعه کنید:

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

انواع کسب و کار اینترنتی

وب برندینگ چیست؟