موتور جستجوی گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها تقریبا 200 فاکتور مختلف دارد که یکی از آنها بک لینک یا لینک سازی است.

زمانی تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین بقدری مهم و با ارزش بود که خیلی از افراد اقدام به خرید و فروش لینک می کردند.

حتما بخوانید: خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

این موضوع هم چنان هم با اهمیت است اما نه مانند قبل. مت کاس کارمند سابق گوگل در وبلاگ رسمی خود به نوعی پیشنهاد کرده است که برای گوگل لینک های با کیفیت بسیار مهم است بنابراین بهتر است به جای تعداد زیادی لینک با کیفیت پایین ایجاد کنید بهتر است لینک کم تر ولی با کیفیت بالا ایجاد کنید.

کیفیت آنها در رتبه بندی سئو بسیار مهم است. بارها این اتفاق افتاده است که سایت های تازه نفس با لینک سازی درست و معتبر از رقبای خود پیشی گرفته اند.

در واقع اعتبار بک لینک یک سایت نشان دهنده میزان اعتبار آن سایت در فضای مجازی است.

تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین چیست ؟

تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین

برای درک بهتر از تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین و حتی بک لینک با کیفیت به مثال زیر توجه کنید.

تصور کنید که سایتی مربوط به فروش ویدئو پروژکتور از سایت شرکت هایی که واردکننده و سازنده ویدیو پروژکتور هستند در سایت خود بک لینک تهیه کرده به این صورت که از او به عنوان نمایندگی در یکی از شهرها  با قرار دادن لینک سایت یاد شده است.

حتما بخوانید: سئو وردپرس چیست؟

صد در صد چنین بک لینکی هم از نظر گوگل و هم از مخاطب بسیار مهم و با ارزش تر از لینکی است که یک وبلاگ معمولی به آن سایت می دهد.

تاثیر بک لینک ها در الگوریتم گوگل

تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین

همان طور که گفته شده برای تحت تاثیر قرار دادن گوگل باید 200 فاکتور آن را بررسی کرد. در این بین لینک ها که یکی از این 200 فاکتور هستند رفته رفته و به مرور زمان اهمیت خود را از دست خواهند داد.

به گفته ی مت کاس مسیری که تاثیر بک لینک ها در الگوریتم گوگل طی خواهند کرد به این سمت است که کاربر واقعی را به سایت هدایت کنند.

برای اینکه از اهمیت لینک ها در سئو اطلاعات بیشتر و بهتری کسب کنید بهتر است الگوریتم های گوگل و فاکتورهای مهم آن را مورد بررسی قرار دهید.

در مقاله های دیگر در digiavtive به این موارد بیشتر پرداخته ایم.