مطمئنا بارها در جستجوهایی که در گوگل داشته اید، نتایجی همراه با نقشه، ادرس و شماره تلفن در بالای صفحه دیده اید.

در واقع سئوی محلی یا به عبارتی Local SEO (لوکال سئو) همین است. در ادامه قصد داریم بیشتر به اینکه سئو محلی یا Local SEO چیست و اشتباهات رایج در سئوی محلی بپردازیم.

سئو محلی یا Local SEO چیست؟

سئو محلی یا Local SEO چیست - اشتباهات رایج در سئوی محلی

سئو محلی یا Local SEO چیست؟ چگونه انجام می شود و به چه صورتی می توان سایت خود را در نتایج سئوی محلی به نمایش گذاشت؟

سئو محلی یا Local SEO از روش های بهینه سازی سایت است که باعث می شود پس از اینکه کالا، خدمات یا مکانی را در گوگل جستجو کردید، نزدیک ترین موقعیت را به شما نشان بدهد.

سئوی محلی مکان کاربر را از طریق آی پی آن مشخص می کند و کار خود را از طریق نقشه گوگل انجام می دهد. این قابلیت با الگوریتم کبوتر گوگل کامل می شود که در حقیقت برای لوکال سئو هم طراحی شده است.

حتما بخوانید: بهترین افزونه سئو وردپرس

سئوی محلی چگونه انجام می شود؟

برای انجام سئوی محلی، قبل از هر چیزی باید آدرس موردنظر خود برای شرکت، سازمان یا هر مکان دیگری را در نقشه گوگل یا همان گوگل مپ ثبت کنیم.

سئوی محلی چگونه انجام می شود؟

نامی که در گوگل همراه با ادرس و سایر مشخصات خود ثبت می کنید باید شامل کلمه کلیدی موردنظرتان و یا نام برندتان باشد.

پس از انجام این کار، چند روزی طول می کشد تا گوگل آن را تایید کند. با تایید نهایی گوگل، وقتی عبارتی که در گوگل ثبت کرده اید را جستجو کنید به راحتی می توانید اطلاعات خود را مشاهده کنید.

یکی از مناسب ترین راه ها برای جذب بهتر مخاطب این است که نام منطقه ی محل سکونت یا بخشی از آدرس خود را در کنار تمام کلمات کلیدی که ثبت می کنید، وارد کنید.

حتما بخوانید: مراحل و ابزار راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اشتباهات رایج در سئو محلی یا Local SEO

اشتباهات رایج در سئو محلی یا Local SEO

ثبت سایت در سئو محلی یا Local SEO همان قدر که راحت است و موجب بهبود رتبه می شود، همان قدر هم می تواند با انجام اقداماتی اشتباه موجب افت سایت و حتی جریمه آن بشود.

برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی یا Local SEO که نادیده گرفتن آنها می تواند نتایج بدی به همراه داشته باشد به صورت زیر می باشد:

  • ثبت نکردن ادرس سایت

  • استفاده نکردن از کد تلفن شهر

  • به کار بردن کلمات کلیدی نادرست یا نامرتبط

  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی شامل مکان جغرافیایی

  • عدم حضور یا فعالیت در شبکه های اجتماعی

  • بی توجهی به سرعت سایت

گوگل بسیار هوشمند است و یکی از موارد بسیار مهمی که برای رتبه بندی یک سایت به آن توجه ویژه ای نشان می دهد، کاربران است تا تجربه ی خوبی را از طریق سئو محلی داشته باشند.

بنابراین سعی کنید به فاکتورهایی از جمله سرعت سایت، حضور در شبکه های اجتماعی از  جمله فیسبوک،  درج کلمه کلیدی، نشانی و مشخصات درست در لوکال سئو دقت کنید.

حتما بخوانید: بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

شروع لوکال سئو یا سئو محلی سایت

پس از مطالعه موارد گفته شده اگر فکر می کنید که امادگی برای شروع لوکال سئو یا سئو محلی سایت و بهبود وضعیت سئو سایت خود را دارید، پس لیستی از کلمات کلیدی موردنظر خود آماده کنید به گونه ای که پربازدیدترین و کم رقابت ترین باشند.

شروع لوکال سئو یا سئو محلی سایت

برای تهیه این لیست می توانید از ابزار رایگان سئو جهت یافتن بهترین کلمه کلیدی سایت استفاده کنید. پس از اماده شدن لیست کلمات کلیدی و بررسی رقبا، می توانید با در نظر گرفتن موارد گفته شده سئوی محلی سایت خود را شروع کنید.