سئو و بهینه سازی از بهترین و ماندگارترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی است. سیستم های مدیریت محتوای گوناگونی وجود دارد که وردپرس یکی از بهترین ها از دید سئو می باشد.

حتما بخوانید: تاثیر سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در این سیستم مدیریتی یکی از مهم ترین نکات سئو وردپرس، استفاده از قوی ترین و بهترین ترین افزونه سئو ورد پرس است.

انتخاب پلاگین مناسب برای این مورد از مواردی است که وبمستران بسیاری به دنبال آن هستند.

به همین خاطر در مقاله قصد داریم به معرفی بهترین افزونه سئو وردپرس و یا به عبارتی بهترین پلاگین seo وردپرس بپردازیم.

بهترین افزونه سئو وردپرس چیست؟

بهترین افزونه سئو وردپرس چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید معیارهای مهمی که در سئو وردپرس تاثیرگذار است بررسی کنیم.

حتما بخوانید: سئو وردپرس چیست؟

برخی از این معیارها عبارتند از:

میزان محبوبت و نصب فعال، امکانات سئو فراوان، سازگاری با زبان فارسی، رایگان یا تجاری بودن افزونه، راست چین بودن افزونه، تطابق با سایر پلاگین ها و …

موارد گفته شده از متدوال ترین معیارهایی است که در انتخاب افزونه ی مناسب تاثیر گذار هستند.

به طور کلی افزونه های seo بسیاری وجود دارد که برخی از آنها برای بهینه سازی کل سایت مناسب هستند و برخی هم تنها به بخشی از آنها می پردازند مانند بهینه سازی تصاویر.

بنابراین مهم است که شما با توجه به نیازتان اقدام به نصب و فعال سازی افزونه بکنید.

بهترین پلاگین seo وردپرس کدام است؟

همان طور که می دانید استفاده از پلاگین های مختلف و بسیار، باعث کاهش سرعت سایت و پرشدن فضای هاست می شود بنابراین سعی کنید از پلاگینی استفاده کنید که همزمان نیاز شما را برطرف کند.

برای اینکه بدانیم در مبحث سئو و بهینه سازی سایت، بهترین پلاگین seo وردپرس کدام است؟ باید هدف اصلی را علاوه بر موارد گفته شده در بالا، الگوریم گوگل و رفع نیاز کاربر قرار داد.

افزونه Yoast SEO بیشترین نصب را در میان وبمستران دارد که که دلیل محبوبت بالای آن برخورداری از قابلیت های فراوان، استفاده ی راحت، بروزرسانی های منظم و مرتبط با الگوریتم گوگل و آخرین نکات سئو می باشد.

بهترین پلاگین seo وردپرس کدام است؟

این پلاگین seo در دو نسخه ی رایگان و تجاری وجود دارد که در نسخه ی تجاری تقریبا هر دو هفته یکبار بروزرسانی صورت می گیرد اما در نسخه ی رایگان در مدت زمان بیشتری.

تفاوت نسخه رایگان یوست سئو و نسخه پرمیوم آن درامکانات آموزشی، قابلیت قرار دادن بیشتر از یک کلمه کلیدی یا focus keyword برای هر مطلب، بررسی هر محتوا در نتایج گوگل، بررسی کلمات کلیدی هم خانواده با موضوع اصلی و ….

درباره ی یوست سئو باید بگوییم که چراغ سبز یا نمره ی بالا همیشه الزامی برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو نیست. به این خاطر که برخی از المان هایی که برای بهینه سازی پیشنهاد می دهد را بر اساس تحقیقاتی است که تیم پشتیبانی و برنامه نویسی آن بر روی رفتار کاربران انجام می دهد.

بعد از پلاگین Yoast SEO بهترین ابزار مناسب افزونه سئو وردپرس All In One SEO Pack است که با اختلاف 50 درصدی در جایگاه دوم قرار می گیرد.

بهترین پلاگین seo وردپرس کدام است؟

از امکانات خوب آن می توان به اطلاع رسانی تغییرات الگوریم گوگل و بینگ، پشتیبانی از گوگل آنالیتیکس، افزایش امنیت وردپرس، ادغام با پلاگین فروشگاهی ووکامرس و … اشاره کرد.

حتما بخوانید: تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین

این افزونه هم مانند Yoast SEO در دو نسخه ی تجاری و رایگان وجود دارد.

پلاگینی که رتبه ی سوم را به خود اختصاص می دهد SEO Ultimate است که تنظیمات خاصی ندارد و با توجه به سن کمی که دارد روز به روز در حال بهبود است.

بهترین پلاگین seo وردپرس کدام است؟

البته یکی از گیراترین معایب آن عدم پشتیبانی در انجمن وردپرس است که برای رفع این مشکل باید نسخه ی پولی آن را تهیه کنید.

پلاگین های دیگری که بعد از این سه می توان از آنها استفاده کرد عبارتند از The SEO Framework ،SEO SQUIRRLY ،All In One Schema.org Rich Snippets ،Broken Link Checker ،Rankie – WordPress Rank Tracker، W3 Total Cache ،WooCommerce – All in One SEO Pack و پلاگین هایی مشابه به آنها.

جمع بندی

این نکته را حتما به خاطر داشته باشید که سئو سایت فرایندی مستمر است که همواره باید به بررسی اشکالات و اطمینان از سلامت سایت بپردازید.

افزونه های معرفی شده و افزونه های مشابه دیگر تنها برای بهبود وضعیت سئو داخلی سایت هستند و شما برای اینکه رتبه ی موردنظر خود را کسب کنید باید راه درازی را پیش بروید.

و در پایان باید گفت که اگر از دیجی اکتیو بپرسید بهترین افزونه سئو وردپرس برای نصب کدام است پاسخ شما قطعا پلاگین Yoast SEO است که در مقایسه به نسب کاربردی تر و مناسب تر می باشد.