از مراحل اساسی و بسیار مهم برای سئو و بهینه سازی سایت، یافتن بهترین کلمات کلیدی برای جستجوی محلی است.

منظور از جستجوی محلی کاربران یا مصرف کنندگانی است که انواع مختلف کسب و کار را بر اساس موقعیت مکانی خود پیدا میکنند بنابراین بهترین راه برای سئوی یک سایت، بهینه سازی آن براساس سئوی محلی یا local seo است.

حتما بخوانید: سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

از سوالات بسیار مهمی که در تحلیل کلمات کلیدی مطرح می شود این است که بهترین ابزار یافتن کلمه کلیدی چیست؟ یا ابزار رایگان سئو جهت یافتن بهترین کلمه کلیدی سایت چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی این سوالات و ابزار سئو برای کلمات کلیدی بپردازیم.

ابزار رایگان سئو جهت یافتن بهترین کلمه کلیدی سایت

ابزار رایگان سئو جهت یافتن کلمه کلیدی سایت

هدف از پیداکردن کلمه کلیدی سئو این است که کار خود را برای بهینه سازی وب سایت راحت تر کنید و به صورت مستقیم بر روی کاربران هدف خود تمرکز داشته باشید تا مشتریان بالقوه جذب کنید.

ابزار و سایت های بسیاری برای انالیز و تحلیل کلمات کلیدی وجود دارند که انتخاب هر یک از آنها بستگی به شما و کسب و کارتان دارد.

مورد بسیاری که در استفاده از این ابزار باید مدنظر قرار بدهید این است که بسیاری از آن ابزار ها برای زبان فارسی به درستی کار نمیکنند بنابراین شما باید برای یافتن بهترین کلمه کلیدی از چندین ابزار کمک بگیرید.

در ادامه به معرفی لیستی از ابزار رایگان سئو جهت یافتن بهترین کلمه کلیدی سایت خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید: سئو وردپرس چیست؟

ابزار رایگان سئو جهت یافتن کلمه کلیدی سایت
 • Keywordtool.io

  از سایت های بسیار خوبی که هم قابلیت جستجوی کلمات کلیدی در موتور جستجوهای گوگل، بینگ، یوتیوب و آمازون را دارد و هم می توان در صورت استفاده از نوع پولی آن به راحتی کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید.

 • KWFinder

  سایت KWFinder از جمله ابزارهایی است که کاربرد بسیاری در آنالیز و بررسی کلمات کلیدی دارد.

  با استفاده از KWFinder می توان میزان دشواری رتبه گیری و محبویت یا trend کلید واژه ها را متوجه شد. علاوه بر این میانگین جستجو در یک ماه را هم نمایش می دهد.

 • Google Keyword Planner

  Google Keyword Planner در واقع ابزاری است که امکان دسترسی به آن از طریق گوگل ادوردز وجود دارد و ابزار مناسبی در پیدا کردن کلمات کلیدی مشابه و مرتبط می باشد.

  این نکته را در نظر داشته باشید که اعداد ارائه شده در این سایت به عنوان نرخ بازدید، تنها نتایج مربوط به نمایش تبلیغات در گوگل است و میزان سرچ آنها توسط کاربر نیست.

ابزار رایگان سئو جهت یافتن کلمه کلیدی سایت
 • Google Trends

  گوگل ترندز ابزاری است که میزان محبوبیت یک کلید واژه را مشخص می کند و میزان جستجوهای کاربران را نمایش نمی دهد.

  Google Trends در واقع به ما کمک می کند که اگر محبوبیت کلمه ای در حال کاهش است، از سرمایه گذاری بر روی آن خودداری کنیم.

  حتما بخوانید: بهترین افزونه سئو وردپرس

 • Google Suggestion

  منظور از Google Suggestion، پیشنهادهای گوگل است. گوگل لیستی از داغ ترین کلمات کلیدی که مردم در حوزه کاری شما جستجو می کنند، در اختیار شما قرار می دهد.

  برای دسترسی به این لیست می توانید پس از اینکه عبارتی را در گوگل جستجو کردید به پایین صفحه توجه کنید تا عبارات پیشنهادی را مشاهده کنید.

 • Google Autocomplete

  در میان روش های گفته شده Google Suggestion از ساده ترین روش ها برای یافتن کلید واژه است. علاوه بر این، Google Suggestion هم روش راحت و سریع دیگری برای جستجوی کلیدواژه های مرتبط با موضوع موردنظر است.

  برای این روش کافیست یک یا چند کلمه حتی چند حرف از کلیدواژه ی موردنظر خود را در باکس جستجوی گوگل بنویسید، سپس با منویی ابشاری از پر سرچ ترین کلمات مرتبط روبه رو می شوید.

ابزار رایگان سئو جهت یافتن کلمه کلیدی سایت
 • Semrush

  این وب سایت یا ابزار ساده، کاربری راحتی دارد و فقط کافیست کلمه کلیدی خود را وارد کنید تا گزارشی از کلمات مرتبط به همراه میزان جستجوی آنها را مشاهده کنید.

  از قابلیت های دیگر این ابزار، امتیازی است که در هر کلید واژه به رقبا می دهد.

  حتما بخوانید: تاثیر بک لینک در سئو و بازاریابی آنلاین

 • Moz

  بدون شک سایت Moz از حرفه ای ترین ابزارها در زمینه سئو است و ابزار بسیار مناسبی در بررسی و رتبه بندی کلمات کلیدی می باشد.

  بسیاری از افراد تنها برای مطالعه مقالات آموزشی سئو به این سایت مراجعه می کنند اما این سایت ابزارهای متنوعی را برای انالیز در اختیار کاربران خود قرار داده است. اگر به قسمت Rank Tracker آن بروید می توانید از قابلیت ارزیابی آن استفاده کنید.

 • AHREFS

  سایت AHREFS هم مانند سایت moz امکانات متعددی در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت ها دارد که یکی از آنها پیدا کردن کلمه کلیدی و رتبه بندی آنهاست.

 • ubersuggest.io

  سایت ubersuggest.io از دیگر ابزار رایگان سئو جهت یافتن کلمه کلیدی سایت که تنها مخصوص یافتن کلمه کلیدی است و داده ها و اطلاعات خود را از موتورهای جستجو به خصوص گوگل تهیه می کند.